Nieuwsrubrieken
Tweedehands
NieuwVerhuurEvenementen
vrijdag 08-jun - zaterdag 25-aug - zondag 02-sep |
Caravan trekken: in 2013 meer mogelijk met rijbewijs B
Deze richtlijn, die in 2013 (aanvankelijk 2012) zal worden ingevoerd, omvat een aantal wijzigingen die voor caravanners met een rijbewijs B bijzonder interessant kunnen zijn. Nu geldt voor rijbewijs B nog steeds dat het gewicht van de caravan (op het registratiebewijs vermeld als "maximum massa beladen voertuig") niet meer mag bedragen dan het gewicht van het trekkende voertuig (op het kentekenbewijs vermeld als "massa ledig voertuig"). Deze regel komt straks te vervallen. Wel blijft onverminderd van kracht dat het toegestane maximum gewicht (MTM) van de totale combinatie niet meer dan 3.500 kilo bedraagt.
Uiteraard dient ook het maximale trekgewicht van de auto te worden gerespecteerd. De nieuwe richtlijn zal niet betekenen dat bezitters van een rijbewijs BE nu met iedere willekeurige combinatie de weg op mogen, maar de mogelijkheden worden wel aanzienlijk verruimd. Combinaties
Verder mag, uiteraad het maximale trekgewicht respecterende, de MTM van de combinatie samen niet dan 3500 kg wegen. Gezien die 3500 kg zullen combinaties met grotere trekauto's niet in aanmerking komen omdat die de 3500 kg al snel zullen overschrijden, maar auto's uit de kleinere klasse, compacte klasse en de middenklasse vaak wel. VoorbeeldenWe noemen een aantal voorbeelden waarvoor nu nog rijbewijs BE nodig is maar waarvoor straks rijbewijs B voldoende zal zijn:
Opmerking: de genoemde combinaties zijn gebaseerd op een caravan die een MTM heeft die gelijk is aan het maximale trekgewicht van de auto. Dat wil nog niet zeggen dat men met deze combinaties ten allen tijde verantwoord kan rijden. Zie ook de informatie op Caravans.net over het beladen van de caravan en de trekauto. Geplaatst in Kampeernieuws, kamperen, campings, 18-11-10
Meer in dit nieuwsonderwerp: | In de spotlightKampeer informatie
Uw mening! Kamperen, campings en het weer
Andere peilingen | 347 stemmen
|