Fendt Tendenza 2027 blijft designreeks met zes indelingen

Fendt Tendenza 2027 blijft designreeks met zes indelingen

Fendt Tendenza 2027 blijft designreeks met zes indelingen

Fendt Caravan presenteert de Tendenza voor modeljaar 2027 opnieuw als designgerichte caravanreeks. Het programma telt zes indelingen voor maximaal vier personen. De Duitse fabrikant breidt de serie niet ingrijpend uit, maar werkt de bestaande formule verder bij, met aandacht voor interieurafwerking, comfort en digitale bediening.

Daarmee blijft de Tendenza dezelfde plaats innemen binnen het programma als voorheen. Twee indelingen van de Tendenza hebben een queensize bed. De Tendenza 560 SFDW is als enige voorzien van ALDE-warmwaterverwarming en warmwater-vloerverwarming. Verder krijgt de reeks Fendt-CaravanConnect met appbediening en een nieuw centraal touchdisplay boven de ingang.

Bekende opzet met zes indelingen

Aan de samenstelling van de reeks verandert op hoofdlijnen weinig. Ook in seizoen 2026 bestond de Tendenza uit zes modellen. Fendt presenteert de uitvoering voor 2027 dan ook als een voortzetting van de bestaande serie, aangevuld met enkele technische en uiterlijke wijzigingen.

Het aanbod loopt van de 465 SFB tot de grotere 650 SFD. Alle modellen bieden plaats aan maximaal vier personen. Twee indelingen hebben een vrijstaand queensize bed dat van beide kanten bereikbaar is.

De 560 SFDW wijkt af door zijn verwarmingssysteem. Deze uitvoering heeft ALDE-warmwaterverwarming en warmwater-vloerverwarming. De overige modellen zijn uitgerust met een Truma-luchtverwarming. Bij ALDE circuleert verwarmd water door leidingen en radiatoren, terwijl een Truma-systeem warme lucht door de caravan verspreidt.

Interieur met twee stoffen

Het meubeldecor Noce Marche vormt opnieuw de basis van het interieur. Fendt combineert dit met de stoffen Cania en Studio-Line Pamplona. Bij die laatste uitvoering horen rugkussens met een loungeachtige vorm en zitkussens van comfortschuim.

Indirecte ledverlichting boven en onder de bovenkasten bepaalt mede het interieurbeeld. Bij enkele bedden en Franse bedden gebruikt Fendt zevenzons comfortschuimmatrassen. Verder blijven onder meer de chromen greeplijsten en de antracietkleurige schakelaars en stopcontacten behouden.

Bediening via app en touchdisplay

Fendt Tendenza 2027 blijft designreeks met zes indelingenMet Fendt-CaravanConnect kunnen daarvoor geschikte functies via een app worden bediend. Boven de toegangsdeur komt bovendien een nieuw centraal touchdisplay. Welke apparatuur per model precies via de app en het scherm kan worden aangestuurd, is nog niet gespecificeerd.

De verwarming verschilt per indeling. De meeste modellen krijgen een Truma Combi 4, terwijl de 650 SFD is voorzien van een krachtigere Combi 6. Beide systemen combineren de verwarming van het interieur met een ingebouwde boiler van tien liter. De 650 SFD heeft daarnaast een oven met grillfunctie.

Nederlandse prijzen van de Tendenza 2027

De Nederlandse prijslijst loopt van € 36.250 voor de 465 SFB tot € 49.800 voor de 650 SFD.

Indeling Prijs
Tendenza 465 SFB € 36.250
Tendenza 515 SG € 39.300
Tendenza 550 SG € 41.350
Tendenza 560 SG € 43.150
Tendenza 560 SFDW € 49.050
Tendenza 650 SFD € 49.800

De 560 SFDW kost in Nederland € 5.900 meer dan de 560 SG. Naast de indeling speelt daarbij de afwijkende verwarmingsinstallatie een rol.

Op Dordt Open en Caravan Salon

Wanneer de eerste caravans bij de Nederlandse dealers staan, is nog niet bekend. Ze zullen in ieder geval deze nazomer te zien zijn op Dordt Open in Dordrecht en op de Caravan Salon in Düsseldorf.

Like dit artikel
Tweet dit artikel