Kamperen met een gezin kan aanvoelen als een halve verhuizing. Dat ondervond ook Hans van Atelier H, toen hij met zijn gezin van vijf door de Dolomieten trok. Toen een nachtelijke hagelbui hun tent onbruikbaar maakte en ze noodgedwongen de nacht in hun aanhangwagen doorbrachten, ontstond het idee voor de TraileeH: een compacte, volledig personaliseerbare kampeertrailer met de luxe van een vast bed en de flexibiliteit van een aanhanger.
De TraileeH is geen caravan, geen vouwwagen, en zeker geen camper. Het is een modulaire kampeeroplossing die comfort, autonomie en gebruiksgemak combineert. Gemaakt voor kampeerders die de vrijheid van buitenleven zoeken, maar hun spullen graag droog, georganiseerd en binnen handbereik houden.
Ontstaan uit kampeerervaring, gebouwd voor gebruiksgemak
De basis van de TraileeH is een gesloten Henra-aanhangwagen, gecombineerd met isolerende sandwichpanelen en een houten inrichting op maat. Binnen vijf minuten is de trailer uitgeklapt tot een volwaardig basecamp met slaapplaats, keuken en bergruimte. De wagen zelf blijft beschikbaar voor uitstapjes; de trailer blijft op de camping staan.
Dit maakt de TraileeH aantrekkelijk voor wie niet gebonden wil zijn aan vaste opbouwtenten of zware caravans. Geen gedoe met stabilisatoren of voortenten; de nadruk ligt op eenvoud, snelheid en zelfstandigheid.
Zelfvoorzienend en modulair inzetbaar
De TraileeH biedt tot 48 uur autonomie, dankzij een geïntegreerde Oscal Powermax 3600 omvormer met een huishoudaccu met maar liefst 3,6 kWh opslagcapaciteit. Dit systeem levert zowel 12V als 230V, via ingebouwde aansluitingen en een omvormer. Apparaten als een koelkast, verlichting of zelfs kleine huishoudtoestellen werken gewoon, ook zonder campingstekker.
De buitenkeuken is eveneens offgrid klaar. Die bestaat uit een gasbarbecue met drie branders, gaskookpit, spoelbak met stromend water, een 18-liter watertank, waterpomp én een boiler van 3 liter. De hele keuken kan als module aan de achterzijde van de trailer worden opgehangen.
Aangepast aan gezelschap en gebruik
Wie met z’n tweeën reist, kan kiezen voor een kleinere koelkast, een compactere keuken en een vaste slaapopstelling. Voor gezinnen is er plaats voor vijf fietsen, meerdere slaapplekken (inclusief daktent of kindbed) en een grote koel-vriescombinatie van Liebherr.
Het interieur is opgebouwd rond een uitschuifbaar bed van 150 bij 200 cm op een Froli bodem. Er zijn meerdere opbergmodules, waaronder euronorm bakken en laden, netjes weggewerkt onder het bed. Alle elementen zijn modulair en kunnen dus aangepast worden aan de gezinssamenstelling of het soort reis.
Veelzijdig te gebruiken, ook buiten het seizoen
De banken, tafels en andere accessoires zijn niet alleen op de camping bruikbaar. Ze kunnen thuis dienstdoen op het terras of bij een tuinfeest. De koelkast werkt perfect als extra koelruimte in de garage. En de powerstation is ook inzetbaar als noodstroomvoorziening of mobiele energiebron bij het klussen. En de aanhanger op zich biedt natuurlijk ook ruimte om grotere spullen mee te vervoeren.
De TraileeH is dus ook een investering in functionele mobiliteit, bruikbaar in meerdere contexten.
Belgische kwaliteit, volledig op maat gemaakt
Elke TraileeH wordt met de hand gebouwd in het Belgische Geel, door Atelier H. Als meubelmaker met ervaring in duurzaam maatwerk, koos oprichter Hans bewust voor hout en eenvoudige, robuuste materialen. Geen fabrieksmatrijzen of massaproductie: elke trailer is anders en wordt gebouwd volgens de wensen van de gebruiker.
De afmetingen van de laadbak zijn 318 x 158 x 160 cm (lxbxh), met een totale lengte van 473 cm. De MTM is 2000 kg, maar de trailer wordt ingeschreven met een verlaagd gewicht van 1350 kg. Hij komt ook in aanmerking voor de Duitse Tempo 100-keuring en sticker.
Alternatief voor caravan of vouwwagen
De TraileeH vult een unieke plek in. Voor wie comfort wil zonder de omvang van een caravan, en flexibiliteit zoekt zonder het gedoe van een vouwwagen, biedt deze Belgische kampeertrailer een interessant alternatief. Niet voor niets noemt de maker het “glamping on the go” – maar dan zonder poespas.