Start-up Grounded start leveringen G3 elektrische camper

Start-up Grounded start leveringen G3 elektrische camper

Start-up Grounded start leveringen G3 elektrische camper

Grounded, de Amerikaanse camperstart-up van oud-SpaceX-ingenieurs, begint in juli 2025 met de uitlevering van zijn elektrische camper G3. De buscamper is gebaseerd op het BrightDrop-platform van autoconcern General Motors en haalt een actieradius van ruim zo’n 460 kilometer.

De G3 mikt op kampeerders die waarde hechten aan duurzaamheid, comfort in elk seizoen en volledige off-grid autonomie. Met het productierijpe model zet Grounded zijn eerste grote stap richting een daadwerkelijke marktintroductie. De G3 is niet alleen de eerste volledig elektrische camper met zelfverwarmende accu’s voor wintergebruik, maar ook het eerste model van het merk dat op grotere schaal leverbaar wordt. De leveringen moeten deze maand nog van start gaan.

Eerste leveringen zomer 2025

De uitlevering van de eerste G3’s staat gepland voor juli 2025. Grounded bouwt het model in Detroit, op het BrightDrop Zevo 400- of 600-chassis van General Motors. Daarmee beschikt de camper over alle moderne veiligheidssystemen, all-wheel drive en een maximaal toelaatbaar gewicht van 5.000 kilogram (GVWR: 11.000 lbs). Voor Europa zijn er vooralsnog geen plannen.

Elektrische actieradius in vier seizoenen

De 286 mijl (circa 460 km) rijbereik komt uit een accupakket met een capaciteit van maximaal 173 kWh. Voor het huishouden is er een LiFePO-accu met een capaciteit tot 20 kWh alsmede 1.000 watt aan zonnepanelen op het dak.

Voor langdurig verblijf buiten de camping heeft Grounded een 1.400 watt V2L-systeem ontwikkeld. Daarmee kun je bijvoorbeeld een klein huis of bijgebouw van stroom voorzien, rechtstreeks uit de camper.

Dankzij geoptimaliseerde isolatie, een efficiënte HVAC-installatie en een speciaal ontworpen achterdeur – die warmteverlies voorkomt – is het interieur ook bij vorst comfortabel. De G3 is volgens de fabrikant getest tot -18 °C.

Modulair interieur

Opvallend is het nagenoeg houtloze interieur. De volledige opbouw is vervaardigd uit aluminium frames met wandpanelen van gerecyclede kunststoffen, afkomstig uit huishoudelijke apparaten en bestek. Dit moet zorgen voor een langere levensduur, minder gewicht en lagere onderhoudskosten. Alleen de vloerdelen zijn van hout.

Alle systemen zijn te bedienen via de Grounded+ App. Deze software past zich automatisch aan op de gekozen indeling en toont onder meer stroomverbruik, watervoorraad, temperatuur en de status van aangesloten apparatuur. Bediening is mogelijk via LTE of Bluetooth.

Keuze uit drie versies

De G3 is leverbaar in drie configuraties:

  • G3 Form ($165.000): compacte indeling met queenbed, basiskeuken en eenvoudige zitgroep.
  • G3 Function ($180.000): extra leefruimte, vergroot accupakket en uitgebreide keuken.
  • G3 Freedom ($200.000): topmodel met ‘California King’ hefbed, douche/toilet, Starlink-internet en geïntegreerd buitenkeukenblok.

Een uitschuifbare patiofunctie achterin maakt buiten koken en loungen mogelijk, met opbergruimte voor stoelen en kookgerei. Ook werkt Grounded aan een optie voor een extra zitplek met gordel achterin, die vanaf najaar 2025 beschikbaar moet zijn.

Geen Europese introductie aangekondigd

Hoewel de campermarkt in Europa snel groeit, zijn er nog geen concrete plannen voor levering buiten de Verenigde Staten. Grounded mikt vooralsnog op de binnenlandse markt, waar het merk kan bouwen op het servicenetwerk van BrightDrop en compatibiliteit met CCS-snellaadpunten. De camper wordt ook geleverd met een CCS-naar-NACS-adapter voor toegang tot het Tesla Supercharger-netwerk.

Voor Europese camperaars betekent dat voorlopig afwachten. Toch zal de combinatie van actieradius, wintergeschiktheid en maatwerkinterieur ook hier de nodige belangstelling wekken – zeker onder vroege gebruikers van elektrische campers. Maar naast de forse prijs zal ook het gewicht een grote rol spelen. Deze camper zal meer (mogen) wegen dan 4250 kilo zodat een rijbewijs C(1) vereist is, wat de doelgroep uiteraard decimeert.

Like dit artikel
Tweet dit artikel