Sunlight brengt de IBEX 4×4 vanaf augustus 2026 in serieproductie. Het model stond eerder als concept car op beurzen en online in de belangstelling, maar krijgt nu een productieversie op basis van de VW Crafter. Daarmee zet Sunlight een concrete stap in het groeiende aanbod van ruiger uitgeruste campervans.
Voor kampeerders is vooral de combinatie van buscamperformaat en kampeerindeling interessant. De Nederlandse prijs en exacte levering zijn nog niet bevestigd, maar de eerste specificaties geven al een vrij helder beeld. Het gaat om een 4×4-uitvoering met automatische transmissie, een vast bed achterin en uitrusting die verder gaat dan een gewone camper voor de openbare weg.
Van studiemodel naar productiemodel
De IBEX 4×4 begon als studiemodel, maar Sunlight heeft nu bevestigd dat de camper daadwerkelijk gebouwd gaat worden. Het concept werd de afgelopen maanden in de praktijk gebruikt, onder meer in IJsland, waarna de fabrikant de uitvoering verder heeft aangescherpt voor serieproductie.
De keuze voor de VW Crafter maakt de IBEX een volwaardige buscamper, geen compact camperbusje en ook geen omgebouwde personenbus. Met een lengte van net geen zes meter blijft hij nog binnen een maat die op veel camperplaatsen en veerboten overzichtelijk blijft, al is het nog steeds een fors voertuig voor smalle dorpsstraten of krappe bergwegen.
Vierwielaandrijving en automaat standaard
Sunlight levert de productieversie standaard met vierwielaandrijving en automatische transmissie. De 163 pk sterke motor moet het gewicht en de hogere opbouw kunnen verplaatsen, maar gegevens over totaalgewicht, laadvermogen en rijbewijscategorie zijn nog niet vrijgegeven.
Het offroad-pakket omvat onder meer 18 inch offroad-banden, een light bar, wielkastverbreders en een elektrische opstap. Ook krijgt de camper een verhoogde dakconstructie met gedeeltelijk geïntegreerde luifel en LED-verlichting. Dat geeft de IBEX een duidelijk ruigere uitrusting dan een gewone buscamper, zonder dat daarmee al iets vaststaat over terreinprestaties of onafhankelijke rijtestresultaten. Wel heeft Sunlight het concept al uitgebreid in de praktijk getest, ook in het terrein.
Bed achterin en koelkast ook van buiten bereikbaar
Binnenin kiest Sunlight voor een praktische indeling met een dwars geplaatst tweepersoonsbed achterin. Door de verbrede carrosserie ontstaat een slaapmaat van 200 × 136 cm. Dat is bruikbaar voor twee personen, al blijft het in de breedte natuurlijk camperbus-niveau.
Een opvallend detail is de uittrekbare koelkast, die van binnen én buiten bereikbaar is. Dat is prettig bij korte stops, koken onder de luifel of een koffiepauze naast de camper. Verder noemt Sunlight een badkamer met opklapbare wastafel, een schuifbare scheidingswand, woon- en keukenruimte, VW Digital Cockpit Pro en een VW-multimediasysteem.
Vier kleuren en enkele open vragen
De Sunlight IBEX 4×4 komt in vier kleuren: Desert Sand, Lava Black, Stormy Grey en Glacier Blue. De stahoogte bedraagt 1,98 meter, waardoor de camper binnenin meer bewegingsruimte biedt dan veel buscampers met een standaard dak.
Voor Nederlandse kampeerders wordt de volgende stap vooral praktisch: wanneer opent de ordermogelijkheid, welke uitvoering komt hier precies beschikbaar en wat gaat deze stoere camper kosten? Pas met die gegevens wordt duidelijk waar de IBEX in het aanbod van ruige buscampers terechtkomt.










